Co można odliczyć od podatku w Anglii?

Prawie każdy chciałby płacić mniej podatku i większość z nas uważa, że obecne podatki są za wysokie. Nie każdy jednak wie co i jak można odliczyć od pobieranego od nas podatku. Dlatego ważne jest zapoznanie się z możliwościami odliczenia od podatku aby zapłacić jego jak najmniejszą kwotę. Aby wiedzieć co można odliczyć od podatku, na początku warto jest wiedzieć co oznacza odliczanie od podatku. Kwoty, które można odliczyć od podatku jest to ilość pieniędzy, którą wydając, obniżamy nasze dochody.

W zależności od wydatków, czasem dochody, które podlegają opodatkowaniu muszą być obniżone aby odzwierciedlały nasze wydatki. Może to obniżyć ilość podatku, który należy zapłacić. W odwrotnej sytuacji, odliczanie kwoty od podatku może obniżyć bezpośrednio podatek do zapłacenia, niezależnie od naszych dochodów. Pierwszą kwotą, którą można odliczyć od podatku mogą być opłaty za osoby od nas zależne. Nie będzie to jednak możliwe jeżeli samemu kwalifikujemy się jako osoba zależna. Istnieje możliwość odliczenia od podatku wydatków przeznaczonych na opiekę nad dziećmi, jak na przykład koszty przedszkola, żłobka lub zajęć pozalekcyjnych. Również opłaty za osobę niepełnosprawną mogą być odliczone od podatku, jak na przykład pewne koszta medyczne czy związane z fizjoterapią.

Istnieje również możliwość odliczenia oprocentowania kredytu hipotecznego, jeżeli jest to główne miejsce naszego zamieszkania. Jeżeli posiadamy nieruchomość, możemy odliczyć od podatku koszty związane z remontem lub ulepszeniami. Jednakże te wydatki muszą zwiększać wartość nieruchomości w celu ich odliczenia od podatku. Można również odliczyć od podatku wydatki na cele charytatywne, jeżeli są to zarejestrowane w kraju organizacje. Wystarczy zachować odpowiednią dokumentację, która może potwierdzić przekazanie pieniędzy na cele charytatywne. Dodatkowo istnieje możliwość odliczenia wydatków przeznaczonych na działalność gospodarczą, jeżeli mamy możliwość ich udokumentowania. Jeżeli posiadamy własną firmę, możemy odliczyć wydatki przeznaczone na transport, takie jak opłaty za benzynę jak również naprawy i utrzymywanie samochodu w dobrym stanie. Nawet w przypadku podróży innymi środkami transportu, mamy możliwość odliczenia od podatków części kosztów.

Odliczyć można również wydatki na przybory oraz sprzęt biurowy, jak na przykład długopisy, papier biurowy, komputery, drukarki itp. W przypadku pracy jako mechanik lub przy naprawach, można odliczyć od podatku koszta różnych narzędzi wykorzystywanych podczas wykonywania zawodu. Można również odliczyć opłaty za telefon komórkowy jeżeli jest on wykorzystywany w pracy. Dodatkowo posiadając własną działalność gospodarczą można odliczyć od podatku wydatki na szkolenia pracownicze, część kosztów przeznaczonych na imprezy pracownicze. W przypadku prowadzenia własnej działalności w domu mamy możliwość odliczenia pewnych wydatków od podatku. Istnieje wtedy możliwość odliczenia części wydatków przeznaczonych na prowadzenie domu.

Jest to jednak możliwe jedynie jeżeli prowadzenie działalności w miejscu zamieszkania nie przeszkadza naszym sąsiadom. Możemy wtedy odliczyć część wydatków przeznaczonych na prąd, gaz, ogrzewanie, itp. Studenci mają również możliwość odliczenia od podatku pewnych kosztów związanych z edukacją. Istnieje wiele możliwości zmniejszenia opłacanego przez nas podatku w zależności od sytuacji oraz wykonywanej pracy. Dlatego warto wiedzieć co można odliczyć od podatku, umożliwi nam to zaoszczędzenie często sporej sumy pieniędzy.

Leave a Reply